A Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány és a Magyar Könyvtárosok Egyesülete együttműködésében a “Biztonsági övvel az infosztrádán”program keretében számítógépek kerültek kihelyezésre:
2008. június 6. Borsod-Abaúj-Zemplén megye
Az átadási ünnepségre a miskolci II. Rákóczi Ferenc Megyei Könyvtárban került sor, /Miskolc/az Ünnepi Könyvhét rendezvényeként. Horváth Orsolya, és Mayer Diána a Kék Vonal Alapítvány munkatársai tájékoztatást adtak az Alapítvány szolgáltatásairól, és egy nagyon jó hangulatú játékos vetélkedőt tartottak a gyerekeknek.
Számítógépet kaptak:
Miskolci kistérség: Arnót, Köröm, Sajóbábony
Szikszói kistérség: Szikszó, Halmaj, Rásonysápberencs
Mezőkövesdi kistérség: Sály Községi Könyvtár, Sály Gyermekotthon
Mezőcsáti kistérség: Ároktő, Mezőcsát
Szerencsi kistérség: Tiszalúc
Tiszaújvárosi kistérség:Hejőbába, Kesznyéten
Június 23. Jász-Nagykun-Szolnok megye
Az átadás az MKE Jász-Nagykun-Szolnok megyei Szervezete és a Verseghy Ferenc Megyei Könyvtár és Művelődési Intézet szakmai napja keretén belül valósult meg.
Helyszín: Verseghy Ferenc Megyei Könyvtár és Művelődési Intézet, Szolnok
A szakmai nap keretén belül Nagy Anikó főtitkár előadást tartott az MKE aktuális programjairól. Budavári Klára tájékoztatott a MKE Gyermekkönyvtáros Szekció legfrissebb híreíről. Papp Zsuzsanna és Mayer Diána pedig a "Biztonsági övvel..." program részleteíről beszélt. A szakmai napról készült képek megtekinthetők: http://www.vfmk.hu/node/579
Számítógépet kaptak:
Cibakháza, Csépa, Fegyvernek, Jászivány, Jászszentandrás, Jásztelek, Kőtelek, Öcsöd, Örményes, Pusztamonostor, Rákóczifalva, Rákócziújfalu, Szelevény, Tiszaderzs, Tiszainoka, Tiszajenő, Tiszaszőlős, Tiszavárkony, Jászalsószentgyörgy, Jászdózsa, Szászberek.
A program célja: azokat a gyerekkönyvtárakat számítógéppel segíteni, ahol a gyerekek használatára nincs külön számítógép. Mindezt annak érdekében, hogy azok a gyerekek, akiknek otthon nincs számítógépük, a számítógéppel találkozzanak, egy hozzáértő, fölkészült felnőtt mellett a biztonságos internetezést megismerhessék.
Az adományozott számítógépek segítségével a gyerekek barátkozhatnak a számítástechnikával, az információszerzés jó gyakorlatával (lehetőségek és veszélyek megismerésével), a gyerekkönyvtáros (és ha szükséges középiskolás önkéntes) felkészültségével, ismereteivel, odafigyelésével támogatja ezt a folyamatot.
Azok a gyerekkönyvtárak jelentkezhettek a programunkba, amelyek:
- nincs a gyerekek használatára számítógép a könyvtárban,
- van a számítógéphez felhasználói szinten értő dolgozójuk, aki vállalja a programban való részvétel feltételeit
- vállalják, hogy a gépet csak a gyerekek használatára tartják fenn, és a gyerekek ingyenesen használhatják,
- és vállalják, hogy a gép(ek)et szállításkor azonnal üzembe lehet helyezni (a megfelelő hely, stb., a szállítás napjáig).
Az adományozandó gépek száma: kezdetben könyvtáranként 1 gép (a későbbiekben, a lehetőségek javulásával emelhető)
A programban együttműködő partnerek:
1./ Partner, aki vállalja: a használt számítógépek beszerzését, felújítását, jogtiszta szoftverrel (Linux programmal vagy Microsoft) ellátását.
2./ Magyar Könyvtárosok Egyesülete Gyermekkönyvtáros Szekció vállalja, a feltételek szerinti gyerekkönyvtárak megkeresését, és hogy az összegyűjtött listát rendszerezve, a Kék Vonalnak átadja, szükség szerint informatikai segítséget ajánl fel
3./ Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány a résztvevőket felkutatja, a programot koordinálja, a feltételeket ellenőrzi, az együttműködés szerződésben való rögzítését elősegíti, minden érdemi változásról értesíti a résztvevőket, honlapján a program szereplőinek említésével folyamatos tájékoztatást ad a program fejlődéséről